Şeyh Safvan Davûdî, Şeyh Ahmed El-Kadirî ,Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ziyareti
Şeyh Safvan Davûdî, Şeyh Ahmed El-Kadirî ,Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ziyareti

Medine-i Münevvereden usulü fıkıh ve hadis ilimlerinde mütehassıs ve Mescidi Nebevide müderris Şeyh Safvan Davûdî, ilimi kelam-akaid üstadı Şeyh Ahmed El-Kadirî, yine Mescidi Nebevi müderrislerinden fıkıh hocası Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ve fıkıh-akaid hocası Şeyh Eymen Türkmanî hoca efendiler Efendi Hazretlerimizi ziyaret ettiler.

Ziyaretçilerden Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ziyaret sonrası şunları anlattı:
Mahmud Efendi Hazretlerinin cemaatinden bir hoca efendiye Mahmud efendiden tarikat almak istediğimi söyledim. O da bana istihare yapmamı söyledi. Dün akşam İsmailefendi Camii misafirhanesinde istihare yaptım ve şöyle bir rüya gördüm:

Büyük alimlerle birlikte Mahmud Efendi Hazretlerinin meclisinde bulunuyorduk. Alimlerden biri Mahmud Efendi Hazretlerini işaret ederek şunları söyledi "Şeyhimiz Mahmud Efendi on senedir cennette yaşıyor ve cennet nimetleri ona ulaşıyor. O da o nimetlerden istifade ediyor."

Manevi bir müjde ve işaret olan bu rüya ile birlikte Efendi Hazretlerimizin on senedir Çavuşbaşında ikamet ettiği ve defalarca orada rahat ettiğini beyan ettiği düşünüldüğünde kendisini oradan uzaklaştırmak isteyen ve bunun için hanesine ve hizmetkarlarına akla hayale gelmedik yalan ve iftiralarla saldıranların ne denli nefsani davrandıkları anlaşılmaktadır.

Bizzat Efendi Hazretlerimizin "Dine Davet Binası" diye isimlendirdiği, orada sağlığına kavuşup cemaati ve sevenleriyle buluştuğu hanesini haşa fitne yuvası gibi görtermeye çalışanların neye ve kime hizmet ettiği merak konusudur. Tasavvuf tarihinde mürşidin hanesine ve hizmetkarlarına bu kadar saldırıldığı, hedef haline getirildiği görülmemiştir. Mevla Teâlâ cümlemizi her türlü fitnelerden ve şerlerden muhafaza eylesin.

Kaynak: Marifet Derneği

Facebook Twitter Google Plus Embed Kodu
3173
izlenme
Yorumlar
Yazdığınız yorum en az 4 karakter olabilir! Kalan karakter sayısı : 1250
  • Henüz yorum bulunmamaktadır!
  • Daha Eski Yorumlar

EN ÇOK İZLENENLER