Şefik Kocaman Hocaefendi`ye Fatih`de bıçaklı saldırı
Şefik Kocaman Hocaefendi`ye Fatih`de bıçaklı saldırı

 

"CÜBBELİ HOCA'YLA UĞRAŞMAYIN"

Alışveriş esnasında ailesinin yanında Şefik Kocaman Hocaefendi'ye hakarette bulunan saldırgan daha sonra "Cübbeli Hoca'yla uğraşmayın' diyerek Hocaefendi'nin üzerine yürüdü. Çıkan arbedede yere düşen şahıs üzerinde bulunan bıçağı çıkartarak Hocaefendi’ye saldırdı. Çevredekilerin araya girmesiyle bıçaklı saldırgan etkisiz hale getirildi. Saldırgan daha sonra kalabalığın arasından sıyrılarak olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin iddiasına göre saldırgan C.H.T'nin, daha önce Fatih'de bir vakıfta güvenlik görevlisi olarak çalıştığı belirtildi. Saldırıya uğrayan Şefik Kocaman Hocaefendi önce polis merkezine, daha sonra da Çağlayan Adliyesi’ne giderek saldırgan hakkında şikayette bulundu.

HASET, AJAN, IŞİD'DEN BETER OLMAK...

Şefik Kocaman Hocaefendi daha önce Marifet Dergisi’nde, Cübbeli Ahmet Hoca’ya mevzu (uydurma) hadis hususunda ilmi bir reddiyeye yer vermişti. Bu durumun ardından Cübbeli Ahmet Hoca, Şefik Kocaman Hocaefendi ile hizmet ekibi hakkında "Haset, ajan, haşhaşi, tetikçi, IŞİD'den beter olmak, dış mihrakların projelerine maşalık yapmak, patrikhanenin ekümenikliğine hizmet etmek" gibi birçok suçlamada bulunarak hedef göstermişti.

Ayrıca Cübbeli Ahmet Hoca dün (8 Aralık 2016) yapmış olduğu sohbette “Bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor, kangren olduğu zaman ayak kesiliyor. Çünkü vücudu kullanmak meselesidir. Efendi Hazretleri'nin cemaatini kurtarmak icab ediyorsa, bir kaç kişinin teşhir edilmesi icab ediyorsa ne yapalım” ifadelerini kullanmıştı.

TALU HOCAEFENDİ UYARMIŞTI

Tartışmanın bir diğer ayağında bulunan Mehmet Talu Hocaefendi de Şefik Kocaman Hocaefendi ile Efendi Hazretleri'nin hizmet ekibini hedef gösteren Cübbeli Ahmet Hoca'ya yönelik  "Bir de bilmiyorsun ki: Kurt, puslu havayı sever. Senin bu mesajlarına kanan birisi bana (veya iftira attığı bir başkasına) bir şekilde zarar verse, bunun azmettiricisi bizzat siz olacaksınız" ikazında bulunmuştu.

SALDIRGAN KIYAMDER ÜYESİ Mİ?

Kıyamder, Marifet hizmete ekibi ile Cübbeli Ahmet Hoca arasında yaşanan hadis tartışmasında hizmet ekibini hedef alan ses tapeleri ve paylaşımlar yapmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre saldırgan C.H.T'nin Kıyamder Karagümrük şubesinin müdavimlerinden olduğu öğrenildi.

Kaynak: Marifet Derneği

Facebook Twitter Google Plus Embed Kodu
6113
izlenme
Yorumlar
Yazdığınız yorum en az 4 karakter olabilir! Kalan karakter sayısı : 1250
  • Henüz yorum bulunmamaktadır!
  • Daha Eski Yorumlar

EN ÇOK İZLENENLER